środa, 2 listopada 2022

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. NOWA ODSŁONA KAMPANII W BIBLIOTECE

 

Tło: białe, gdzieniegdzie żółte kropki. Na dole plakatu rysunek zielonego budynku z napisem Biblioteka. Obok siedzący na ławeczce krasnal, czytający książkę, z której snuje się do góry kolorowy wąż. Tekst: Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mała książka. Wielki Człowiek. Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie. Logotypy: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Książki oraz projektu "Mała książka. Wielki Człowiek".

Od 3 listopada br. jaworznicka Biblioteka rusza z kolejną odsłoną projektu „Mała książka. Wielki Człowiek”.

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! W tegorocznej edycji projektu na bibliotekarzy i Małych Czytelników będzie czekać jednak wiele nowości!

 Nowa edycja, nowa Wyprawka Czytelnicza

Z myślą o najmłodszych czytelnikach Instytut Książki przygotował zupełnie nową Wyprawkę Czytelniczą, w której znajdziecie autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością w tegorocznej kampanii będą również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to przecież nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.

Jak działa projekt?

Do tegorocznej edycji projektu zgłosiło się aż 6710 bibliotek publicznych z całej Polski. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z nich, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

• Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.

• Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Instytut Książki

Oto nasi pierwsi uczestnicy nowej edycji projektu:


Chłopiec stojący przy ścianie na której wiszą materiały i plakaty promujące akcję Mała Książka -Wielki Człowiek. Chłopiec trzyma w ręku pluszowa sowę i ksiażkę.

                                                 Jakub


Dziewczynka stojąca przy ścianie na której wiszą materiały i plakaty promujące akcję Mała Książka -Wielki Człowiek. Dziewczynka trzyma w ręku pluszowa sowę i książkę.
                                                      Ala

Dziewczynka stojąca przy ścianie na której wiszą materiały i plakaty promujące akcję Mała Książka -Wielki Człowiek. Dziewczynka trzyma w ręku pluszowa sowę i książkę.
                                                      Hania

Dziewczynka stojąca przy ścianie na której wiszą materiały i plakaty promujące akcję Mała Książka -Wielki Człowiek. Dziewczynka trzyma w ręku pluszowa sowę i książkę.
                                                      Marysia

                                                      Rozalka

                                                     Marysia


źródło zdjęcia własne


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz