piątek, 18 listopada 2022

Spotkanie autorskie z panią Danutą Noszczyńską


Na zielonym tle napis: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie "Wnuczka wariatki" - trzy pokolenia, trzy kobiety, trzy konsekwencje tajemniczego dramatu sprzed lat. Spotkanie z Danutą Noszczyńską, 17 listopada, godzina 17:00 Filia Szczakowa. Na środku grafika przedstawiające profile trzech długowłosych kobiet. Logotypy MBP w Jaworznie i Jaworzna - Miasta Energii.
                                               źródło: MBP Jaworzno


17 listopada 2022 miałyśmy zaszczyt gościć jaworznicką pisarkę panią Danutę Noszczyńską. Podczas spotkania miała miejsce promocja dwóch pierwszych tomów trylogii pt. "Wnuczka wariatki". Historia przedstawia losy trzech pokoleń kobiet: Poli, Aliny i Carmen. W pierwszym  tomie główna bohaterka Pola zostaje wysłana przez swoją matkę na wieś do babci "wariatki". W efekcie dziewczyna zostaje wciągnięta w misję ratowania lasu. Drugi tom jest kontynuacją, przedstawioną z punku widzenia pani Aliny (mamy Poli). W tej części poznajemy przyczyny konfliktu między starszymi pokoleniami. Różnice zdań między kobietami zostały odzwierciedlone w wywiadzie filmowym wyreżyserowanym przez samą autorkę. Oprócz prezentacji, pani Danuta Noszczyńska opowiedziała o swoich odczuciach co do potęgi słowa, które nie tylko potrafi jednać ludzi, ale także czynić krzywdę. Autorka podkreślała, jak bardzo ważne jest ukazanie problemów społecznych w jej utworach, a w szczególności problem komunikacji i akceptacji w społeczeństwie. Autorka odpowiedziała na wiele pytań oraz poleciła książki, które sama czytała.
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia wszyscy zainteresowani mogli nabyć książki Pani Danuty wraz z autografem i pamiątkowym zdjęciem.


Przy stoliku siedzą: autorka i prowadząca spotkanie autorskie.  Na stoliku: plakat reklamujący spotkanie, ułożone książki autorstwa Danuty Noszczyńskiej, kwiat w doniczce oraz pluszowa sowa.

Sala biblioteczna, przy stoliku siedzi autorka i i prowadząca spotkanie, przed nimi siedzą uczestnicy spotkania.
Autorka siedzi przy stoliku i podpisuje książkę. Obok pochyla się pani bibliotekarka.

Autorka siedzi przy stoliku i podpisuje książkę. Obok stoi czytelniczka.

Autorka siedzi przy stoliku i podpisuje książkę. Obok stoi czytelniczka.

Autorka trzyma w ręku swoje książki. Stoli oblok półki na której wystawione są wszystkie ksiażki jej autorstwa.

Do zdjęcia pozuje czytelniczka i autorka Danuta Noszczyńska.

Do zdjęcia pozują panie bibliotekarki i autorka Danuta Noszczyńska. Bibliotekarki trzymają w ręce książki pani Danuty.

źródło zdjęć: własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz