Źródło: własne
Opracowanie: Karin Wawrzynek
„Prawdziwa biblioteka wcale nie musi być duża i piękna.(…) Prawdziwa biblioteka ma służyć. Musi wrosnąć w życie mieszkańców do tego stopnia, że bez niej nie sposób normalnie egzystować. Prawdziwa biblioteka to taka, której nikt nie zauważa, bo jest na miejscu od zawsze i zawsze oferuje to, czego mieszkańcy potrzebują.” ***(Myron Vicky, Bret Vitter – „Wielki kot w małym mieście”)
Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowej opowieści o szkole medycznej, która, choć dziś już nie istnieje, na zawsze zapisała się w sercach wielu pokoleń absolwentów. Założona w 1962 roku, przez Bronisławę Siewniak, placówka była miejscem niezwykłym, co pięknie ukazują wspomnienia Wiesławy Wrony-Marceli, ostatniej dyrektorki Zespołu Szkół Medycznych w Jaworznie oraz Grażyny Szymiec, pielęgniarki i nauczycielki, które należały do grona uczennic pierwszego rocznika. Kobiety z oddaniem kształciły i inspirowały młode dziewczęta, przygotowując je do szlachetnego zawodu pielęgniarki. In Memoriam Pani Wiesławie Wronie-Marceli.
W tym roku biblioteka dołączyła do organizacji Mikołajek razem z Domem Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej 🎅🎄.
🎨 Dzieci licznie przybyły, by wziąć udział w artystycznych warsztatach, podczas których stworzyły własne Mikołaje, choinki i prezenty! 🎁🌲 To była świetna okazja do zabawy, kreatywności i świątecznego nastroju.
🎁 Na koniec uczestnicy otrzymali mikołajkowe zakładki i naklejki 🎅✨. Dziękujemy wszystkim za udział i cudowną atmosferę!
źródło zdjęć: własne
6 grudnia zapraszamy Was do wspólnej zabawy! Przygotowaliśmy specjalną krzyżówkę o Świętym Mikołaju.
Sprawdźcie swoją wiedzę o świątecznym bohaterze i poczujcie magię Mikołajek.
Krzyżówka
Z okazji dzisiejszego święta 04.12. - BARBÓRKI, w naszej Filii gościliśmy gościa specjalnego -górnika, który w odświętnym stroju opowiedział dzieciom z ZSP nr 3 o swojej pracy. Grupa uczestników z dużym zainteresowaniem obejrzała rekwizyty, jakie są potrzebne do wydobycia węgla oraz wysłuchała trochę historii o kopalniach. Obejrzano prezentację przygotowaną nt. specyfiki pracy górników, ważnych elementów ich stroju, godła górniczego oraz kogucich barw piór przy czapce - górniczej czako. Wszyscy mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia i lampką oraz górnikiem, a także zadania nurtujących ich pytań o przyszłość kopalni w naszym mieście. Na koniec każdy przedszkolak wykonał prace plastyczną za pomocą węgla i dostał naklejkę oraz cukierek. Wszyscy także zapoznali do zdjęcia na tle tematycznej wystawki książkowej.
📢 Mamy świetną wiadomość! Przedłużamy termin składania prac w konkursie plastycznym 🎨 "Plastuś wesoły zaprowadzi nas do szkoły" do 30 grudnia 2024!
Zachęcamy przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej do wykorzystania dodatkowego czasu na stworzenie wyjątkowych prac, które pokażą ich wizję radosnej drogi do szkoły z Plastusiem.
Czekamy na Wasze kreatywne dzieła! 🎨
W naszej Filii zostały przeprowadzone zajęcia dla przedszkolaków z ZSP nr 3 „Poznajemy teatr” 🎭. Grupa dowiedziała się, jak kiedyś wyglądał teatr🏛️, co to scena 🎬, kurtyna widownia 🎟️i sam spektakl, kto pracuje w tej instytucji 👩🎨👨🎭i jak należy się zachować podczas przedstawienia🤫. Dzieci wysłuchały tekstu baśni Kot w butach braci Grimm 📖🐾, obejrzały tematyczną wystawkę 🖼️ oraz same wykonały kolorowe ilustracje 🎨🖍️ do swoich ulubionych bajek, które odgrywały się na scenie🎬. Przypomniały także o najbardziej popularnej kukiełce PINOKIO. Wszyscy zgodnie przyznali, że każda książka 📚 może być przeniesiona przez reżysera🎥 na deski teatru, a scenariusz może się różnić od oryginału ✍️, ale mają tych samych bohaterów i da się rozpoznać znany tytuł.
źródło: własne